Nejčastější problémy

Nedodržení technologických postupů výrobce

Každý výrobce ví, co je pro jeho produkt důležité a stanoví to v technických listech. Pokud se tyto postupy nedodržují, montáž končí většinou fiaskem. Pokud zástupce firmy zjistí, že nebyly dodrženy technologické postupy a normy zanikají tím nároky na záruku. Proto Vám naše firma doporučuje, ať už se rozhodnete pro spolupráci s námi či nikoliv, vždy zvolte firmu, která Vám prokáže svoje zkušenosti s daným výrobkem.

podlahove vytapeni

Podlahové vytápění

Podle normy jsou dřevěné podlahy v zásadě vhodné pro podlahové vytápění.

Obecně: dřevo (podlaha) a dřevěné materiály (dřevovláknité desky) jsou po dlouhá léta prověřovány při použití jako podlahy a osvědčily se ve spojení s podlahovým vytápěním. Dřevo má vhodný tepelný odpor. Je žádoucí, protože pomáhá redukovat vlnění tepla na povrchu podlahy.

Druh teplotního vytápění:

Doporučuje se nízkoteplotní podlahové vytápění. Aby bylo dosaženo rovnoměrné teploty na povrchu, má být vzdálenost topných trubek co nejmenší. Doporučená vzdálenost trubek by měla být max. 20 cm. Teplota povrchu podlahy má činit ve stále používaných obytných místnostech cca. 26° C až 27° C a nesmí překročit 29° C. Rozhodně nedoporučujeme dřeviny jako BUK a JAVOR pro větší náchylnost k tvorbě spár. Nedodržení náběhového diagramu způsobuje nestálost materiálu a větší problém se spárami. Doporučujeme použít kvalitnější výrobce, kteří používají systém bez použití lepidla tzv. klik.

Tvoření spár

Pokud používáme jakýkoliv přírodní materiál, bohužel se tvorbě  malých nebo větších spár nevyhneme. Jediná ochrana proti tomuto jevu je dodržovat určité zásady a tento přírodní jev minimalizovat. První zásada je udržovat stálou relativní vlhkost vzduchu mezi 40 až 60%, které můžeme docílit například pomocí odparníků na topení nebo zvlhčovačem vzduchu. Jedná se především o topnou sezonu a je třeba si uvědomit, že tím pomáháme nejen podlaze, ale i vlastnímu zdraví. Pokud se snažíte ušetřit na nákladech za teplo a využíváte časového termostatu, nedělejte drastické několika stupňové výkyvy za krátké časové období. To samé platí při odjezdech na dovolenou atd.

Domácí přístroje

Mnoho kuchyňských skříněk, mrazniček apod. je vybaveno kolečky, která jsou ale tak malá, že poškozují nechráněnou podlahu. Jako ochrana proti zatížení kolečky není dostačující jednoduchá ochranná lepenka.

Židle na kolečkách

Stejně tak židle a další kusy nábytku na kolečkách vyvíjí silný tlak na malou plochu podlahy. Často může tento tlak překročit pevnost tlaku podlahy a tak způsobit vtisky. Proto vždy jako ochranu podlahy používejte vhodnou podložku pod kolečkové židle. Myslete na to, že plexisklo pod kolečky se může staticky nabíjet, čímž přitahuje nečistoty a malé částice, které se pak usazují mezi plexisklem a podlahou. Tím pak ochrana ztrácí svůj účinek.

 

Comments are closed